Biri kızını, biri teyzesinin kızını işe aldı iddiası: İnceleme başladı

Antalya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından geçen yıl 21 Ağustos’ta 2023/719647 ihale kayıt numarasıyla 30 personel işe alındı.

CİMER’E BİLDİRİLDİ

18 personelin liyakata göre değil de işe alım sürecini yönetenlerin yakınları olduğunu öne süren kimliği açıklanmayan kişi, durumu CİMER’e bildirdi.

DHA’da yer alan habere göre; Yatırım İzleme Müdürlüğü’nü vekaleten yürüten N.P.İ’nin, alınacak personeli seçmek için mülakata katıldığı bilgisinin de yer aldığı dilekçede, “Mülakata bizzat katılarak kendi öz teyzesinin kızı B.D.’yi işe başlatmasının etik olup olmadığının değerlendirilmesi, B.D’nin N.P.İ’nin yanında işe başlatılıp başlatılmadığının araştırılması, 3’üncü Strateji Müdürü E.İ.’nin kendi kızı B.A.’yı işe aldığı ve kızını da kendi müdürlüğünde göreve başlattığı bilinmekte olup, ayrıca kurumun güvenlik giriş kamera kayıtlarından da görüleceği üzere işe gelip gitmediklerinin araştırılmasına” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca işe alınan B.Ç.’nin de 18 kişi içerisinde bulunduğu ve alım niteliklerinin hiçbirini taşımadığına dikkat çekilen dilekçede, B.Ç’nin işe alım yapan yetkililerle bağının araştırılması istendi.

VALİLİK İNCELEME BAŞATTI

Şikayet dilekçesinin ulaştığı İçişleri Bakanlığı, CİMER başvurusunun incelenmesi için harekete geçti. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nedim Akmeşe, dilekçeyi Antalya Valiliği’ne göndererek incelenmesini istedi. Valilik, İnceleme başlattı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir